K. O. city

Kdy budu moct obejmout přátele? Můžu už navštívit babičku? Podáš mi ruku, nebo loket? Už ses naočkoval?

Kterak jsme se potýkali s izolací, nejistotou a strachem v respirátorovém království. Městem vás provede tým tanečníků a novocirkusových umělců. Site-specific procházka o tom, jak naše životy ovlivnila pandemie.

Pohybově novocirkusová procházka záměrně vsazená do venkovních prostor, inovativní site specific performance vedená týmem profesionálů a výrazných umělců z řad pohybového autorského divadla (Linda Straub a další.) K.O.city  je projekt, jež se snaží udržet naživu živé umění. Umění, ve kterém se v reálu setkává divák s umělcem.

Tématem projektu je vliv korona virové epidemie na společnost, mezilidské vztahy a psychiku lidí. Součástí bude zapojení principů nejen závěsné akrobacie ale nikoliv za použití novocirkusového nářadí, nýbrž využitím specifik daného prostoru.

Režie: Linda Straub
Koncept: Klára Hajdinová
Hudba: Myko
Performeři: Klára Hajdinová, Lenka Bartůňková, Alžběta Tichá, Lukas Blaha Bliss, Mattia Comisso

Premiéra proběhla v rámci festivalu Next Wave

Spolupořadatelem představení je festival NextWave. Představení vzniklo za podpory městské části Praha 5.

“…Aktéři dokonale využili prostor celého náměstí, akrobacie na zdi kostela rozhodně patřila k vrcholům celého představení. Vyzdvihnout je však třeba právě ono organické prolínání postav a jejich příběhů, s nimiž jsme za zhruba tři čtvrtě hodinu obešli celé náměstí, vnikli do soukromých životů několika nevědoucích návštěvníků parku…”
Divadelní noviny