Martin Zeller - Cocotte Minute

„Těžko psát něco o někom, koho považujete za kamarádku. Ale pokud si chcete na vaši akci objednat Kláru, udělejte to.
Nikdy nebudete zklamaní. Je to dříč, profesionálka a navíc velká srdcařka.“

Martin Zeller – Cocotte Minute

Libor Kasík UFFO Trutnov

„Práci Kláry Hajdinové sleduji od roku 2012, od té doby s potěšením vnímám její vývoj jako vzdušné a
párové akrobatky v rámci řady divadelních projektů po celé republice, ale především v oblasti nového cirkusu.
Její tvorba od počátku vykazuje nejen entuziasmus a zaujetí pro obor, ale také neustále rostoucí kvalitu jak řemeslnou (akrobatickou),
tak i uměleckou.“

Libor Kasík – ředitel festivalu Cirk Uff

“S Klárou Hajdinovou spolupracuji od roku 2019, poprvé jsem ji oslovila pro inscenaci Da Vinci na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, posléze jsem ji obsadila v opeře Prodaná nevěsta v Národním divadle. Klára je ukázkou profesionála na evropské úrovni. Je obdařená přirozenou krásou, dokonale ovládá své tělo a paletu novocirkusových dovedností, navíc disponuje velmi dobrou hereckou bází a hlasovým fondem. Je typem hloubavého umělce, k roli potřebuje kontext a informace, na základě kterých svou postavu precizně vybuduje. Klára je zvyklá pracovat samostatně a přesně, je nesmírně zodpovědná a spolehlivá. Díky tomu je vždy oporou celého souboru.”

Klára Lidová – choreografka

“Kláru jsem měla možnost vidět při několika ročnících mezinárodního festivalu Cirk Uff. Její umělecký projev mě velmi zaujal především jejím entuziasmem a spontanností, které dokáže vložit do svého precizního akrobatického umění. Obdivuji její tvořivý přístup k vybraným tématům a určitě ráda shlédnu další její performance.”

Kateřina Talavašková – ředitelka Dance Festival Trutnov

Martin Kolda - Art 4 People

“Klára vystupovala na plese, kde jsme zajišťovali kulturní program, jako akrobatka na šále. Duo na šále mělo velký úspěch. Jako pořadatel jsem ocenil jak nadstandardní umělecký výkon, tak precizní přípravu a profesionální přístup.”

Martin Kolda – Art 4 People

Recenze k představení Funus (Bratři v tricku, Jatka78)

“Z hlediska hereckých výkonů mě svým věrohodně podaným projevem nejvíce zaujala Klára Hajdinová, která ve své roli dostala příležitost obsáhnout nejširší spektrum emocí a zejména v akrobatické vzpomínkové pasáži působila velmi přesvědčivě, jistě a ladně.”

Veronika Coufalová – generace21.cz

Recenze k představení V Kruhu

“Akrobacie na kruhu fyzickou performanci dotváří, ale není ústředním motivem, autorka výšku nad zemí využívá samozřejmě, lehce a obratně, ale bez přehnaného důrazu.”

Lucie Kocourková – operaplus.cz

Recenze k představení V Kruhu

“Tímto obrazem zahájila Klára Hajdinová své první autorské představení, v němž se ukázala jako všestranná performerka, zdatně propojující vzdušnou akrobacii s mluveným slovem, tancem i zpěvem. Proměňovala se plynule z dětsky upřímné ženy do divy zpívající píseň o životě s antidepresivy, do elegantní artistky, nebo nebojácné zástupkyně všech, kdo potají i nahlas bojují se svými démony.”

Tereza Cigánková – ostravan.cz

Recenze k sólu na kruhu

“Klára Hajdinová nám zajišťovala vystoupení sólové akrobacie na kruhu, které otevřelo firemní večírek na téma tajemný cirkus. Oceňuji zejména přizpůsobení jejího vystoupení dramaturgii eventu (hudba, kostým, make-up, choreografie, atmosféra), profesionální přístup a bezvadnou komunikaci. Rádi se na Kláru obrátíme i v budoucnu.”

Tereza Doležalová, event manažerka – Keboola czech s.r.o.